Dlaczego witamina D3 jest tak ważna

Przez wiele osób skuteczna witamina D3 określana jest mianem witaminy słońca. Jej pozytywny wpływ na ludzki organizm jest nieopisany. Substancja ta wytwarzana jest w ludzkim ciele, gdy to jest wystawione na działanie promieni słonecznych. Jej pokłady można dostarczyć również do organizmu dzięki odpowiednim składnikom spożywczym, jak i w postaci suplementu. Podobnie jest chociażby z witaminą B complex, B12, K2, K2 MK7, C, czy też B3. W jakich procesach bierze udział niezastąpiona i skuteczna witamina D3? Dowiesz się tego z niniejszej treści.

Skuteczne działanie witaminy D3

Nie da się ukryć, że ludzkie organizmy nie byłyby w stanie poprawnie funkcjonować na wielu poszczególnych płaszczyznach. A wszystko dlatego, że skuteczna witamina D3 bierze udział w:

  • procesie związanym z wchłanianiem się wapnia, jak i fosforu w naszym ciele. Ponadto w przypadku tej pierwszej substancji, witamina D pozwala zachować jej odpowiedni poziom we krwi,
  • podziale komórek, podcza którego znacznie wspiera ten proces,
  • procesach wspierających utrzymanie zdrowych zębów oraz kości,
  • zmianach napływu jonów wapnia, dostarczanych do mitochondriów,
  • wspieraniu prawidłowego działania układu immunologicznego, jak i mięśni.

Słońce, dieta oraz sprawdzone suplementy

Jak widać skuteczna witamina D3 jest składnikiem, którego nie da się niczym innym zastąpić. Należy zadbać o nią zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, kiedy to ciało ludzkie w mniejszym stopniu jest w stanie zaczerpnąć promieni słonecznych. Warto zawsze w takim przypadku postawić na pełnowartościową dietę, jak i na suplementację, dzięki której można własnemu organizmowi dostarczyć między innymi koenzym Q10, chrom w tabletkach, kwas alfa liponowy, mangan suplement, czy też glutation.