Niepokojące objawy niedoboru witaminy D3

W dzisiejszych czasach mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak skuteczna witamina D3 oddziałuje na nasz organizm. Nazywana jest ona nie bez przyczyny witaminą słońca, gdyż najwięcej, w naturalny sposób, jesteśmy w stanie jej pozyskać, wystawiając nasze ciała na promienie słoneczne. Bardzo ważne jest jednak to, aby o każdej porze roku, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, utrzymać jej wymagany poziom. Aby to zrobić, dobrze jest postawić na sprawdzone produkty, zawierające tę substancję, jak i na suplementację, którą można wzbogacić dodatkowo o selen, glikogen, mangan, chrom w tabletkach, kwas alfa liponowy, koenzym Q10, czy też l karnitynę. Jak zatem objawia się niedobór witaminy D3?

Niewinne objawy – duże problemy

Skuteczna witamina D3 i związany z nią niedobór może stać się problemem zarówno młodych, jak i starszych ludzi. Narażone są na niego najczęściej osoby dorosłe oraz takie, które żyją w mało nasłonecznionych krajach, gdzie panuje cały czas pochmurna pogoda, bądź też dzień jest o wiele krótszy. Niedobór witaminy D można stwierdzić za pomocą odpowiednich badań, jak i podczas obserwacji własnego ciała. To, co w szczególności powinno zwrócić naszą uwagę, dotyczy najczęściej:

  • bóli, najczęściej związanych z mięśniami, kośćmi, czy też nawet skórą,
  • objawów bezsenności, braku apetytu, zmęczenia, osłabienia,
  • problemów trawiennych, biegunki, wzrastającej wagi ciała,
  • spadku odporności oraz problemów z nadciśnieniem.

Szybko uporaj się z nieodpowiednim poziomem witaminy

Największe braki, związane ze skuteczną witaminą D3, możemy odnotować w sezonie jesienno-zimowym. To właśnie w tym okresie warto urozmaicić swoją dietę o tłuste ryby bądź też zdecydować się na sprawdzoną suplementację, z którą można uzupełnić poziom nie tylko witaminy D3, ale i K2 MK7, K2, C, B3 oraz B complex. Należy pamiętać o odpowiednim dawkowaniu tych substancji, gdyż wszystko ma wpływ na nas, jak i nasze komórki. Bardzo podkreśla to chociażby medycyna mitochondrialna.